Foseptik Tankı

Foseptik çukurları kanalizasyon sistemlerinin yeterli şekilde gelişmediği alanlarda karşımıza çıkan sistemlerdir. Foseptik çukurları bu bağlamda profesyonel kişiler tarafından uygulanması gereken alanlardır.

Foseptik çukurları ve foseptik tankları olmak üzere iki farklı şekillerde foseptik çukurları inşa edilmektedir. Foseptik çukurları tamamen kazı işlemi yapılarak uygulanan alanlardır. Foseptik tankları ise demirden ya da plastikten imal edilmiş olan nispeten çok daha küçük olan tanklardan oluşur. Foseptik tankları günümüzde çok yoğun şekilde talep edilmese de kullanılmaktadır. Sıvı atıkların yer altına karışmaması için büyük ölçüde faydalı olan foseptik tankları kullanılır.

Foseptik Tank Fiyatları

Foseptik tanklarının imal edildiği malzemeye göre fiyatları değişiklik göstermektedir. Fiyat konusunda farklılık yaşanması foseptik tanklarının daha sağlam olmasını da sağlayabilir. Örnek vermek gerekirse tamamen metalden imal edilen bir tank çok daha kaliteli ve sağlam bir kullanım ömrü sunacaktır.

Bu tankların fiyatları da aynı ölçüde değişiklik göstermektedir. Foseptik tankları günümüzde imal edilmesinin ardından satışa sunularak kısa süre içinde gerekli olan alana gönderilmektedir. Kanalizasyon sistemlerinin gelişmediği ya da az geliştiği, veya sürekli olarak tıkandığı alanlarda foseptik çukurları kullanılabilir.

  • foseptik tankı nedir
  • beton foseptik tankı
  • hazır beton foseptik fiyatları
  • ikinci el foseptik tankı
  • plastik foseptik fiyatları
  • foseptik tankı hesabı

Şunu unutmamak gerekir ki foseptik çukurları uzun süreli bir çözüm kaynağı değildir. Yani foseptik çukurunu yaptıktan sonra uzun süre boyunca kullanmak pek mümkün olmayacaktır. Bu yüzden foseptik çukurunu belli aralıklarla sürekli olarak temizlemek, vidanjör araçları ile sürekli bakımını yapmak gerekmektedir. Bu bakımdan meşakkatli bir iş olduğu söylenebilir. Foseptik tankları bu yüzden pek çok kişinin yaşamını etkilediği söylenebilir.

Foseptik tankları giderlerde yaşanan tıkanmalar için bir B planı olarak kullanılabilir. Sürekli olarak sıvı akışkanı olan giderlerde foseptik çukurunu tercih etmek kısa sürede dolmasını sağlayacaktır. Dolan foseptik çukurunu ise vidanjör araçları ile kısa süre içinde temizlenmesi ve boşaltılmak gerekmektedir. Bu bakımdan foseptik çukurları zahmetli olan atık alanlardır.

Kurulacak olan foseptik çukurunu düzenli olarak temizlemeli ve bakımını da aynı şekilde yapmak gerekmektedir. Foseptik tankları bu yüzden büyük ölçüde avantaj sağlamaktadır. Profesyonel şekilde foseptik çukuru oluşturmak için tanklar avantaj sağlamaktadır.

Tüm Türkiye Geneline Profesyonel Altyapı Çözümleri

Firmamız olan Özdoğan Vidanjör siz değerli müşterilerimize vidanjör kiralama hizmetini bireysel ve kurumsal olarak vermektedir.Tüm sunmuş olduğumuz hizmetler hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.