Vidanjör Nedir

Şehir yaşamının artması sonucunda ortaya çıkan kentleşme ile beraber pek çok evsel atık ortaya çıkmaktadır. Bu atıklar kanalizasyon çukurlarında tıkanmalara sebep olmakta ve olası tıkanmalar sonucunda etrafa kötü kokuların yayılmasını ortaya çıkarmaktadır.

Bu tıkanma sorunlarını ortadan kaldıracak olan araçlar ise vidanjörlerdir. Kanalizasyon çukurlarında meydana gelen tıkanıklıkları açmak için kullanılan bu araçlar özel olarak üretilmektedir. Araçta bulunan özel donanım sayesinde, kanalizasyon çukurlarında yer alan tıkanmalar anında çözülebilmektedir.

Kanalizasyon tıkanmalarında yaşam alanlarını tehdit eden kötü ve pis kokular etrafa yayılır. Bu sorunları ortadan kaldırmak için, anında müdahale edilerek Vidanjör yardımıyla kanal tıkanıklığı anlık olarak ortadan kaldırılır.

Dolayısıyla kent yaşamının içinde Vidanjör Araçları'nın büyük bir öneme sahip olduğunu söylemek mümkündür. Günümüz kent kültüründe yoğun şekilde evsel atıkların ortaya çıktığı alanlarda kanalizasyonlarda plastik, katı atıklar, yemek yağlarının donması sonucunda büyük tıkanmalar meydana gelmektedir.

Tıkanmalar kanalizasyon sularının yeryüzüne insanların yaşam alanlarına çıkması halinde huzursuzluğa sebebiyet vermektedir. Tüm bu sorunlar vidanjör yardımı ile profesyonel firmalar aracılığıyla çözümektedir. Ve tıkalı alanlar kısa sürede açılarak, kanalizasyonun akışı yeniden tayin edilir.

Vidanjör Ne Demek?


Vidanjör Kiralama

Foseptik çukurlarında insan atıkları sonucunda ortaya çıkan tıkanmaların ya da kanalizasyon çukurlarında uzun süre kullanıma bağlı meydana gelen tıkanmaları açmak için kullanılan araçlara verilen isimdir.

Vidanjör hizmeti profesyonel firmalar tarafından bu iş ile meşgul olan ve deneyimli kişilerce yapılması gerekir. Çünkü kanalizasyon çukurlarında meydana gelen tıkanıkları kısa sürede açmak ve şehrin atıklarını hızlı şekilde normal akışına kavuşturmak ancak işini bilen profesyonel kişiler tarafından mümkün olmaktadır. Bu bağlamda vidanjör hizmeti sadece bu alanda uzun yıllar deneyime sahip olan firmalar tarafından alınmalıdır.

Vidanjör araçları emme borusu, santrifuj pompa ve atıkları kısa bir süreliğine depolamaya yarayan tanklardan oluşmaktadır. Yüksek emiş gücüne sahip olan bu araçlar tıkalı olan alanlardaki katı atıkları anında parçalayarak hızlı şekilde kanalın açılmasını sağlamaktadır. Bu iş için üretilen bu araçlar şehirlerin kanallarının açılması için hizmet etmektedir.


Tüm Türkiye Geneline Profesyonel Altyapı Çözümleri

Firmamız olan Özdoğan Vidanjör siz değerli müşterilerimize vidanjör kiralama hizmetini bireysel ve kurumsal olarak vermektedir.Tüm sunmuş olduğumuz hizmetler hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.