Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak tıkanıklığı nasıl açılır ve Lavabo tıkandı ise ne yapmalıyım? Mutfak tıkanıklığı açma ve lavabo açma için en iyi ve kalıcı çözüm profesyonel bir tıkanıklık açma hizmeti almaktır. Ankara'da mutfak tıkanıklığı ve lavabo tıkanmaları ev hanımlarına en fazla sorun çıkartan meseleler arasında yer almaktadır.

İçerisine atılan katı maddelerin birikimi nedeniyle lavabolar sık sık tıkanmakta ve neticede mutfak tıkanıklığı açma işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu tip tıkanıklıklar bazen evde pratik çözümlerle hallediliyor olsa bile bazı durumlarda kökünden çözülmeli ve özellikle sık tekrarlayan mutfak lavabo tıkanması durumlarında iyi bir ustadan yardım alınmalıdır.

Bu tip tıkanıklık açma konularında firmamız size hızlı ve titiz bir şekilde yardım edecektir. Sunduğumuz hizmetler sonucunda, lavabonuz açılacak ve ilk günkü gibi hiçbir sorun yaşamadan mutfak lavabonuzu kullanmaya devam edeceksiniz.

Mutfak Lavabosu Tıkanıklığı Neden Olur?


Mutfak tıkanıklıkları sık rastlanılan sorunların başında gelir. Mutfak lavabosu bir evye ve evyeye bağlı olan lavabo sifonu olarak isimlendirilen parçadan oluşmaktadır. Lavabo sifonu bir hortum şeklindedir. Bir ucu evyeye, diğer ucu pis su giderine bağlıdır. Lavabolar, içerisine gelen suyun, gidere aktarılması için tasarlanmıştır. Lavabo içerisine attığınız, sebze ve meyve kabukları, çay, yemek artıkları gibi ürünler zamanla sifon içerisinde birikmekte ve mutfakta tıkanmaya yol açmaktadır.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Özellikle lavaboya dökülen yağlar, sifon içerisinde birikmekte ve üzerine gelen her türlü malzemenin yapışarak daha büyük hacme ulaşmasına neden olmaktadır.

Tıkanan lavabolar içinse, Ankara mutfak tıkanıklığı açma servisinin yapılması kaçınılmaz bir hale gelir. Tıkanıklık açıldığında hem gider kısmı sorunsuz bir şekilde çalışacak hem de kötü kokulardan kurtulacaksınız.

  • 1. Lavabo giderinden girebilecek kadar küçük katı partiküllerin birikmesi
  • 2. Katı sabun artıkları
  • 3. Kumlu ve çamurlu gıda maddelerinin sık sık lavaboda yıkanması
  • 4. Pişirmelik yağ kalıntılarını ve katı yemek artıklarını lavaboya dökmek
  • 5. Diğer yabancı cisimlerin zamanla birikerek mutfak lavabo tıkanıklığı yaratması

Mutfak Lavabosu Tıkanıklığı Nasıl Açılır?


Ankara mutfak tıkanıklığı açma konusunda uzman ekibimiz size hızlı ve titiz hizmeti çok uygun fiyatlarla sunmaktadır. Eğer küçük ev işlerine ya da onarımlarına yönelik ev beceriniz bulunmuyor ise, ya da tüm uğraşlarınıza rağmen tıkalı mutfakta açma işlemini gerçekleştiremiyor iseniz, firmamız süratle yardımınıza gelecektir. Uyguladığımız teknikler ya da kullandığımız özel malzemeler, mutfak tıkanıklık açma konusunda, yüzde yüz başarılı sonuçlara ulaşılmasına neden olacaktır.

Özel görüntüleme sistemi ile mutfak eşya ve lavabolarınıza zarar vermeden titizlikle lavabo tıkanıklıklarınız açılır. östelik bu işlemleriniz karşılığında sizlerden oldukça cüzi miktarda bir bedel talep edilecektir. Lavabo ve mutfak tıkanıklığı açma fiyatları için ücretsiz danışabilirsiniz.

Tuvalet Açma


Her evin vazgeçilmez parçası olan banyolar ve tuvaletler zaman zaman hatalı kullanımdan dolayı tıkanırlar ve tuvalet açma gibi bir sorun ile karşı karşıya kalabiliriz.

Bu gibi durumlarda endişelenip üzülmeye tuvalet açma işini profesyonel anlamda yapan ekipler sayesinde gerek kalmıyor. Bu işin profesyonelce yapılması ise acaba tıkanıklık nerede, buraları kırmamız gerek, ortalık biraz kirlenebilir, fazla beziniz ve kovanız var mı acaba demeden sorunu çok daha akılcı halletmek demektir.

Tıkalı Tuvaletlerin Kolayca Açılması Nasıl Olur?


Öncelikle tıkanıklığın nerede olduğunun tespit edilmesi gerekir. Yapılacak şey şansa güvenip ortalığı kırıp dökmek, tuvalet taşını yerinden oynatmak falan değildir. Günümüzde bu anlamda çalışan profesyonel firmalar kameralı görüntüleme cihazları ile çalışıyorlar. 360 derece dönebilen küçük bir kamera tuvaletin içine, borunun iç kısımlarına sarkıtılıyor.

Durum tespiti buna göre yapılıyor. Sonrasında gene spiral parçalayıcılar kullanılarak tıkalı kısım açılıyor, tıkanmaya neden olan maddeler eziliyor, kırılıyor ya da parçalanıyor. Boru genişletilip eski haline döndürülüyor. Banyolarda herhangi bir tadilata ve ekstra temizlik işine gerek kalmıyor. Bahsettiğimiz artık modernleşmiş sıhhi tesisat işleridir, teknolojinin bu işlere adapte edilmesidir. Tuvalet açma da günümüzde uygun cihazların kullanılmasıyla can sıkıcı bir iş olmaktan çıkmıştır.

Tıkanıklık Sorunlarına Sifon Çekmek Çözüm Değil!


Tuvaletler tıkandığı zaman ilk anda insanın yaptığı doğal olarak sifonu çekmek olur. Eğer bu işlemden sonra tuvalet hızla yeniden doluyorsa tıkanıklık nispeten yakın yerde demektir. Fakat böylesi ayrıntılarla fazla ilgilenmeye ya da sifonu arka arkaya çekip tuvaleti taşırmaya ve yok yere sorunu büyütmeye hiç gerek yoktur. Her zaman arayabileceğiniz gider açma, kanalizasyon açma gibi işlerle uğraşan modern sıhhi tesisat ekipleri aradıktan sonra, en kısa zamanda size yardım etmeye hazırdırlar.

Eskiden eziyet veren ve zaman alan bir iş olan tıkalı boruların açılması artık bu gibi modern yöntemlerle çalışan firmaların verdiği hizmetlerle kolaylaşmıştır. Tuvalet giderlerini kırmadan robotik bir cihazla tıkanıklık açma maliyeti de zannedildiği gibi pahalı bir yöntem değildir. Ayrıca çekilecek sıkıntı, kırılacak fayans ve yapılacak temizlik düşünüldüğünde tuvalet açma fiyatlarının gayet uygun seviyelerde olduğuna emin olunuz.

Tüm Türkiye Geneline Profesyonel Altyapı Çözümleri

Firmamız olan Özdoğan Vidanjör siz değerli müşterilerimize vidanjör kiralama hizmetini bireysel ve kurumsal olarak vermektedir.Tüm sunmuş olduğumuz hizmetler hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.