Foseptik Çukuru Nedir?

Kanalizasyon sistemlerinin tam anlamıyla işleyemediği alanlarda foseptik çukurları açılarak bu alanlara şehrin kanalizasyon atıkları bırakılmaktadır. Bu alanlara foseptik çukuru adı verilmektedir. Foseptik çukurlarının duvarları beyaz kireç kaplanır.

Altyapısı bulunmayan yerleşim alanları içerisinde biriken pis su giderlerinin toplanmış olduğu çukura, foseptik çukuru denilir.

Foseptik Çukuru

Foseptik çukurları hemen her yerde olabileceği gibi günümüzde daha çok kent merkezlerinden uzak alanlarda tercih edilmektedir. Foseptik çukurları içerisindeki atık sıvı maddeleri toprağa bıraktığı için, foseptik çukuru bulunan alanlarda 300 metre kadar bölümde kuyu açmak pek mantıklı değildir! Çünkü foseptik çukurunun içindeki atık sular yer altı sularına karışmaktadır.

Foseptik Çukur Nasıl Yapılır

Foseptik çukurları, kanalizasyon atıklarının biriktirildiği alana verilen isimdir. Foseptik çukuru yapmak için, iş makinelerinden destek almak mantıklı bir tercih olabilir. Foseptik çukuru yapabilmek için öncelikle ihtiyacınız kadar bir alanda kazı çalışması yaparak bu alanı düzenlemeniz gerekmektedir.

Foseptik Çukur Yapımı

Foseptik çukuru yapabilmek için öncelikle bir çukur açmak gerekmektedir. Bunu yapabilmek için bir iş makinesi çağırmak lazımdır. İş makinesi çağırdığınız zaman bu iş çok kolay ve pratik şekilde olacaktır. Çukur açıldıktan sonra, pratik bir şekilde duvar örülebilir ve duvarları kireç ile boyamak da doğru bir tercih olacaktır.

Foseptik Çukur Kaç Metre

Foseptik çukurları bireysel olarak da yapılabilir, evsel atıkların biriktirildiği alanlar için çok daha küçük ve kullanımı kolay olan foseptik çukurları tercih edilmektedir. Oysa büyük bir alanında ya da bölgenin giderlerini taşıyacak olan alanlarda ise çok daha büyük foseptik çukurları tercih edilmektedir.

Foseptik Çukuru Temizleme

Foseptik çukuru temizleme işlemi vidanjörler aracılığı ile yapılmaktadır. Kombine araçlar ile kısa süre içinde foseptik çukurları kolay şekilde temizlenebilmektedir. Bu konuda daha geniş bilgi için, firmamız ile irtibata geçiniz.

Foseptik Çukuru Kapağı

Foseptik çukurlarının kapak konusu en çok merak edilen sorular arasındadır. Bu alanlar için özel olarak kapaklar yapılmaktadır. Foseptik çukurları böylece güvenli şekilde hizmet etmeye başlamaktadır. Foseptik çukuru pek çok farklı alanda yapılabilmekte ve güvenli şekilde atık maddeler burada biriktirilmektedir.

Temizlik ve bakım konusunda bilgi almak için firmamızı arayınız. Tel: 0(312) 478 58 71

Tüm Türkiye Geneline Profesyonel Altyapı Çözümleri

Firmamız olan Özdoğan Vidanjör siz değerli müşterilerimize vidanjör kiralama hizmetini bireysel ve kurumsal olarak vermektedir.Tüm sunmuş olduğumuz hizmetler hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.