Foseptik Nedir?

Foseptik çukurları gerekli olmadığı sürece yapılmadığı için pek fazla bilinen bir şey değildir. Foseptik çukurları yalnızca ihtiyaç olması ve zorunlu durumlarda yapılmaktadır. Bu yüzden de pek çok kişi tarafından bilinmemekte hatta ismi bile duyulmamıştır. Foseptik çukuru, pislik çukuru olarak da bilinir.

Bu çukurlara evlerden ya da binalardan çıkan atıklar biriktirilir. Günümüzde neden sık sık foseptik çukuru kullanılmaz sorusuna cevap olarak verimli olmaması verilebilir. Çünkü çukur kazarak bu alanlara atıkları biriktirmek pek de mantıklı olan bir tercih değildir! Bu yüzden foseptik çukurları çok fazla gerekli olmadığı durumlarda tercih edilmemektedir. Foseptik çukurları belli aralıklarla sürekli olarak bakım yapılması gerekir.

Düzenli olarak belli aralıklarla bakımlarının yapılması foseptik çukurlarının daha verimli şekilde çalışması anlamına gelmektedir. Verimli çalışması pek çok farklı etkene bağlı olan foseptik çukurları günümüzde ihtiyaç olması halinde yapılan çukurlardır. Foseptik çukurları bu yüzden pek fazla tercih edilen bir çözüm yöntemi olmasa da genellikle zorunlu durumlarda yapılmaktadır.

Foseptik Ne Demek

Foseptik atık pek çok maddeyi içinde bulunduran çukurlara verilen isimdir. Kanalizasyon sistemlerinin olmadığı ya da pek fazla gelişmediği alanlarda foseptik çukurları görülür. Foseptik çukurlarının yapım aşaması oldukça önemlidir.

Düzensiz ve özensiz bir şekilde yapılan foseptik çukurları atıkların ve pis suların yer altı sularına karışmasına sebep olabilir. Bu yüzden foseptik çukurunun var olduğu alanlarda yer altı suları ciddi anlamda zarar görecektir.

Bu alanlarda yer altı suları büyük sorunları beraberinde getireceği için pek fazla tercih edilmemektedir. Foseptik çukurları tamamen zorunlu durumlarda yapıldığı için günümüzde pek fazla kişi tarafından bilinmemektedir.

Ancak kısaca tanımlamak gerekirse evsel atıkların bir arada bulunduğu çukurlara verilen isim olduğunu söylemek mümkündür.

Foseptik Çukur Temizliği

Foseptik çukurları bu bağlamda profesyonel kişiler tarafından açılmalı ve tamamen profesyonel kişiler tarafından müdahale edilmesi gerekmektedir.

Foseptik çukurlarının boşaltım işlemleri için ise vidanjör araçları tercih edilir. Vidanjör araçları foseptik çukurlarının nasıl boşaltılacağı ve nasıl tahliye edileceği konusunda deneyimli ekiplerden oluşur bu yüzden profesyonel kişilerden destek almak bu noktada önemlidir.

Foseptik çukurlarının açılıp, bakım ve temizliğinin yapılması için, bizi arayabilirsiniz. Tel: 0(312) 478 58 71

Tüm Türkiye Geneline Profesyonel Altyapı Çözümleri

Firmamız olan Özdoğan Vidanjör siz değerli müşterilerimize vidanjör kiralama hizmetini bireysel ve kurumsal olarak vermektedir.Tüm sunmuş olduğumuz hizmetler hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.