Kuka Hizmetleri

Kanal açma ve diğer temizlik hizmetleri içerisinde yüksek donanıma sahip ekipmanların kullanımı oldukça önem arz etmektedir. Kanal temizleme ve tıkanıklık açma çözümlerinde kuka olarak nitelendirdiğimiz kanal açma makineleri ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Kuka kanal açma araçlarının en önemli özelliği yüksek basınçlı su kuvvetiyle istenilen miktarda suyun temizlenmesi ve kanal içine yüksek basınçlı hortum ile tank içine boşaltılmasına denilmektedir.

Kanallar içerisinde biriken tıkanıklıklar kuka temizlik araçlarının yüksek su basıncı etkisi ile parça ve itme özelliği ile çalışmaktadır.

Kanal içerisinde yer alan parçalı tıkanıklıklar giderilerek vidanjör araçlarımız çekilir ve atıklar araçlar içerisinde taşınması sağlanır. Böylelikle kanal çeperlerine yapışarak kanal çapını daralmasına neden olan, tıkanıklığa sebep olan düzenli akışı engelleyen problem ortadan kaldırılmış olur.

Logar Temizleme


Kuka Hizmetleri

Genelde yanlış yazılan logar temizleme rögar temizleme olarak bilinir. Ancak halk arasında bu şekilde yanlış telaffuz edilmektedir.

TDK’ya göre rögar temizleme olarak ifade edilen ve yanlış yazımıyla logar temizleme olarak bilinen işlem, tıkanan giderlerin açılmasını sağlayan bir yöntemdir. Bu durumdan öyle çok insan şikayetçidir ki temizliği bir dert, taşması bir dert olmuştur.

Bazı insanların rögar kapaklarının yok olmasından dolayı şikayetleri çoktur. Mahallelerde olmayan kapakların üzerine koyulan tahtalar, çukura düşen çocuklar, hayvanlar hayatımızın gerçekleridir. Rögar temizliği sonrası kaybolan kapaklar ciddi kazalara neden olabilmektedir. Bu yüzden temizleme ekibinin bilinçli olması hayati önem taşır.

Sel gibi durumlarda taşmaların olması, çekilmenin yaşanmaması birçok sıkıntıya neden olur. Böcekler, kötü kokular ve suyun bazı malzemeleri çürütmesi nedeniyle vidanjör hizmeti alınması şart olur. Bu yüzden logar temizliğinde uzmanlarla çalışmanın mümkün olduğu bilinmektedir.

Rögar Temizlemek Bilgi Gerektirir


Rögar temizlemek bir ekip işidir. Her aşamada ciddi bir önem taşıyan bu işlem için bilinçli bir ekiple çalışmak zaman kazandırır. Hatasız bir iş yapmak çevredeki insanların ve çalışanların sağlığı için de önemlidir. Bu yüzden logar temizleme öncesi ve sonrasında detaylı bir çalışmanın yapılmasına özen gösterilmelidir. Halk sağlığını tehdit eden birçok sorun arasında yer alan lağımların taşması, atıkların ve kullanım hatalarının yanı sıra giderlerin de tıkanmasından kaynaklanabilir.

Bilgi birikimi ve deneyim ile elde edeceğiniz birçok kolaylıkla bakımlı ve şık bir alanın yaratılması mümkün olur. Gerek sokak araları gerekse endüstriyel kullanımlar için rögarların belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Taşması, kokması beklenmemelidir.

Rögar Temizlemenin Avantajları

  • Katı atıklar nedeniyle kirli taşkınların oluşmasını önler
  • Kötü kokuları giderir
  • Bireysel kullanıcılara zarar vermeyecek bir çalışma şekliyle hizmet verir
  • öst düzey vakumlama teknolojileriyle yapılır

Logar temizleme değil de rögar temizleme olarak bilinen bu işlemi yapan birçok firma gibi biz de raporlu olarak geri dönüşler sağlamaktayız. Böylece resmi makamların kontrolü halinde gösterebileceğiniz bir belgeniz de olmaktadır. Profesyonel temizleme hizmetimiz atık suların tahliye edilmesi ve taşkınlardan kurtulmanın sağlanması için her zaman destek olacaktır.

Tüm Türkiye Geneline Profesyonel Altyapı Çözümleri

Firmamız olan Özdoğan Vidanjör siz değerli müşterilerimize vidanjör kiralama hizmetini bireysel ve kurumsal olarak vermektedir.Tüm sunmuş olduğumuz hizmetler hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.