Pimaş ve Gider Açma

Pimaş açma işi aslında komplike bir süreç olmasına rağmen teknolojik teçhizata sahip pimaş açma firmaları tarafından çok daha kolay ve hasarsız bir şekilde halledilebilen bir işlemdir. Bir çok pimaş açma firmaları bu teknik donanıma ve pimaş görüntüleme sistemine sahip olmadığından genelde sorun tespit ve çözümü için kırıp dökme sonrası uygulama yaparlar veya bunu teklif ederler. Özdoğan Teknik ise gelişmiş robotla pimaş görüntüleme cihazlarıyla ile sorunun kaynağını kameralı pimaş ve gider görüntüleme aletleriyle tadilata sebebiyet vermeden özenli, hızlı ve etkili bir şekilde çözer.

Gider açma ve pimaş borularının temizliğinin yapılması dışarıdan gözüktüğü gibi kolay bir iş değildir. Pimaş boruların temizliğinde robotla teknik cihazlar kullanarak temizliğini yaparız. Tuvalet, mutfak veya banyo giderlerinde kullanılan borular sert niteliktedir. Bir darbe almadığı sürece kırılması, çatlaması oldukça zor bir ihtimaldir.

Bu tip durumlarda geçici olarak birkaç çözüm önerisinde bulunabilirsiniz. Bu geçici çözümlerden en yaygın olarak kullanılan yöntem piyasada marketlerde satılan lavabo açıcılar veya sirkeli karbonatlar pimaşları açmakta kısa süreli etkili çözümler getirebilmektedir. Fakat bu tip Pimaş ve gider tıkanıklığı genelde sıklıkla tekrar eder ve daha kalıcı bir çözüm gerektirir.

Bu süreçte sık sık koku yapması da mümkündür. Kesin çözümü sorunun kaynağını belirleyerek getirmek gerekir. Bu yüzden kameralı pimaş görüntüleme kullanan uzman firmalar ancak bu işi titizlikle halledebilir. Pimaş açma fiyatları ve maliyetleri de kırma dökme yapan firmalara göre daha uygun olacaktır.

Tıkalı Pimaş Açma

Hasarsız Gider ve Pimaş Açma


Özdoğan Teknik yıllardır birikmiş tecrübesi ile Ankara pimaş açma konusunda bir çok firma, ev ve işyerlerine hizmet sağlamıştır. Müşteriler açısından en az hasarla gider açma ve pimaş tıkanıklığı çözme konusunda sektördeki en deneyimli uzman kadrosu ile çalışmaktayız. Tıkalı pimaş borularının açılmasında kullanmış olduğumuz makineler ile boruların yapısını hiçbir şekilde bozmadan temizliğini yapmaktayız.

Pimaş açma işlemi yapmadan önceden boru hattı içine gönderilen kameralar tıkanıklığın asıl nedenini tespit eder ve hiç kırma, kazı işlemi yapmadan temizliğini yaparız. Herkes aslında pimaş borusunu atık su gider borusu olarak bilmektedir. Atık su gider borusu farklıdır.

Gider ve Pimaş Tıkanıklığı Sebepleri


Pimaş tıkanıklığının birçok sebebi olmakla beraber gider borularına bırakılan bez, yemek artıkları, ıslak mendil vb. katı maddelerin dolayı tıkanma sorunları ve hatta patlamalara bile sebebiyet vermektedir. Lavabolarda tıkanıklığa genelde deliklerin içinden girebilen katı maddeler, sakal, katı temizlik malzemeleri veya diğer maddeler neden olur.

Tuvalet tıkanıklığına da yine tuvalet deliğinden girmiş olabilecek irili ufaklı maddeler sebep olabilmektedir. Bu tip tıkanıklıklarda tuvaletin tıkanmasına sebep olan birçok ilginç cisim bulmaktayız. Duş ve banyo gider tıkanıklıkları da genelde vücut tüyleri ve yoğun saç dökülmeleriyle benzer şekilde tıkanır. Tıkanıklığın nedenini ve yerini belirlemek çözüm ve gider açma işinin ilk parçası olmalıdır. Pimaş aç firmaları tarafından ezbere yapılan çözümler hem evinize zarar verecek hem de daha maliyetli olacaktır.

Görüntüleme Yapılarak Pimaş Tıkanıklığının Giderilmesi


Pimaş ve Gider Tıkanıklığı Açma

Evinizin veya işyerinizin altyapısına hiçbir zarar vermeden yaptığımız işlemleri gelişmiş teknik altyapımıza ve yılların vermiş olduğu deneyime borçluyuz. Sizin için en etkili ve hasarsız hizmeti pimaş ve gider görüntüleme sistemleri kullanarak veriyor ve Ankara Pimaş açma masraflarınızı en aza indiriyoruz.

Özdoğan Vidanjör olarak sunmuş olduğumuz her hizmet alanı içerisinde garanti kapsamında, müşteri memnuniyet odaklı hizmet sağlamaktadır.

Pimaş açma, tuvalet tıkanıklığı açma, pimaş gider tıkanıklığı açma, tıkanıklık açma, pimaş gideri açma, pimaş açma servisi, kanal açma, pimaş ve gider açma fiyatları, kanalizasyon açma, tuvalet açma, banyo gideri açma ile ilgili her konuda bize ulaşın.

Gider Açma


Tıkanmalarda gider açma ve temizlik son derece önemlidir. Taşmalar ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Çok sayıda kurum ve konutta gider açma ihtiyacının yoğun olduğu bilinmektedir. Bu ihtiyacın karşılanması için ciddi bir çalışma gerekir. Teknolojinin de yardımıyla birçok kolaylık sağlanan gider borusu tıkanıklığı son derece önemli bir sorundur.

Robotik cihazlarla kolayca tespit edilen ve çözümün mümkün olduğu problemler, gıda imalathaneleri, ev ve işyerlerinde sık rastlanan sorunlar arasındadır. Gider borularındaki sorunların tespiti ve giderilmesi için özel bir çalışmayla giderler incelenir. Tıkanıklık için vakumlu sistemler kullanılarak tedavi sağlanır. Ama buna rağmen geçmezse daha farklı gider açma yöntemleri kullanılır.

Gider Neden Tıkanır?


Genede yiyecek artıkları, plastik parçaları, saç ve kılların birikmesiyle giderlerin tıkanması söz konusu olur. Giderlerde görülen problemlerden biri olarak bu tür şeylerin zamanla tıkanmalara neden olması kaçınılmazdır. Öyle ki peçete parçaları, cam kırıkları da bu borulardan çıkabiliyor. Ciddi bir sorun haline gelen tıkanmaların giderilmesi için kesin çözüm sağlayan birçok yöntem vardır. Ama neden tıkanmalar görülür bir bakalım:

  • Çay çöpleri
  • Sigara izmaritleri
  • Pirinç, bulgur kalıntıları
  • Katı ve plastik maddeler

Evet ne yazık ki sadece tuvaletlerde değil, mutfak giderlerinde de sigara izmaritleri bulunmaktadır. Dışkı gibi organik maddelerden farklı maddelerin giderde kolayca geçebilmesi mümkün değildir. Bu yüzden iyi bir temizlik sağlanması için gider borularının temizlenmesi ve düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. Gider açma gibi birçok uygulamaya gerek kalmadan tıkanıklıkların yok edilmesi mümkün olabilir.

Tıkanan Gideri Açma Yolları

  • Doğal yollardan giderleri açmak için sirke ve karbonat sıcak suya eklenerek karıştırılır ve birkaç saat bekletilir. Bunun sonrasında gider tıkanıklığından kurtulmak mümkün olur. Ama tıkanma doğal maddelerden kaynaklanırsa bu çözüm işe yarar.
  • Tıkanıklık giderici kimyasallar kullanılarak da giderin açılması mümkün olabilir. Ama bu çözüm de işe yaramazsa farklı önlemler alınması gerekir.
  • Pompayla pompalayarak tıkanmaya basınç uygulanıp hareket sağlanması için çalışılır. Ama bu da her zaman işe yaramaz.
  • Kurumsal bir gider açma hizmeti veren firmalardan yararlanarak en sağlıklı çözümün bulunması sağlanır.
Tüm Türkiye Geneline Profesyonel Altyapı Çözümleri

Firmamız olan Özdoğan Vidanjör siz değerli müşterilerimize vidanjör kiralama hizmetini bireysel ve kurumsal olarak vermektedir.Tüm sunmuş olduğumuz hizmetler hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.